Jaunimas sveikatingumo stovykloje: kaip pasigaminti naminius ledus ir „čipsus“

Šiaulių jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ (ŠJOA AS) organizavo sveikatingumo stovyklą Kelmės raj. Stovykloje dalyvavo daugiau nei 40 jaunuolių norinčių gamtoje aktyviai praleisti keletą dienų ir sužinoti apie sveiką gyvenseną.

ŠJOA „Apskritasis stalas“ pirmininkas Vaidas Rusys kalbėjo: „Labai svarbu yra burti jaunimą, kurti jaunų žmonių bendruomenes, kur atvirai galėtume dalintis problemomis ir jas spręsti. Šios vasaros stovykla norėjome įgalinti jaunus žmones sveikai gyvensenai, parodyti, kad aktyvumas, sveika mityba, emocinis intelektas yra pozityvaus gyvenimo būdo pagrindas “.

Dalyviai turėjo iššūkį nuplaukti daugiau nei 20 km distancijos baidarėmis. Grįžus į stovyklavietę, po kelionės Dubysos upe, vyko paskaita  su Ilona Miknienė –  trenere, grožio studijos „MagiFix“ įkurėja ir Lietuvos fitneso čempione. Ji dalijosi savo profesine bei asmenine patirtimi apie sveiką gyvenseną. Supažindino dalyvius su tinkamo raciono pasirinkimu, naminių ledų receptais bei ko nereikėtų valgyti, kad jaustumėmis pozityviai ir sveikai.

Ilona džiaugėsi, kad sudalyvavo stovykloje: „Man labai patiko, kad jaunimas, buvo susidomėjęs mano pasakojimu ir tokie visi aktyvūs, uždavė daug klausimų, tikiuosi, kad aš kiekvienam idėjau dalelę kažko, kas užkabins juos rūpintis savo sveikata, maitintis sveikai ir bent reguliariai 2-3 kartus per savaitę pasimankštinti.“ Ji taip pat pridėjo, kad tokių stovyklų reikia organizuoti daugiau.

Šiaulių jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ – skėtinė jaunimo organizacija, įkurta 1998 m., yra viena pirmųjų jaunimo regioninių tarybų, vienijančių jaunimo organizacijas miesto lygmeniu. Šiuo metu ŠJOA AS vienija 13 jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas ir turi 4 nares stebėtojas. Taip pat asociacija yra Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos narė, yra Šiaulių miesto vietos veiklos grupės viena iš steigėjų. ŠJOA AS pagrindinis tikslas atstovauti jaunų žmonių poreikius vietos ir nacionaliniu lygmeniu, vienyti jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas, formuoti ir įgyvendinti jaunimo politiką vietiniu ir nacionaliniu lygmeniu.

ŠJOAAS taip pat ieško biuro savanorių, kurie kartu norėtų keisti ir kurti tokį miestą, kuriame patys norėtų gyventi. Jei norite tapti mūsų biuro savanoriais kreipkitės el. paštu – vrusys@gmail.com