Pagalba ir patarimai vartotojams Europoje

Keliauji ar kurį laiką esi apsistoję ES valstybėje arba Norvegijoje ir Islandijoje? Ar žinai kur kreiptis, įsigijus nekokybišką prekę, kilus problemoms su apgyvendinimo paslaugomis, ar kai tavo skrydis būna atšaukiamas? Susipažink su savo teisėmis!

Laisvas prekių ir paslaugų judėjimas yra viena iš pagrindinių Europos Sąjungos laisvių. Vartotojui įsigijus nekokybišką prekę ar paslaugą iš Europos Sąjungos valstybės, Norvegijos ar Islandijos pagalbą gali suteikti Europos vartotojų centras. Šis centras įsteigtas Europos Komisijos ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos susitarimu, veikia Lietuvoje nuo 2005 m.

Europos vartotojų centras yra pasirengęs visiems vartotojams, kitoje nei gyvenamosios vietos Europos Sąjungos valstybėje, Norvegijoje, Islandijoje asmeninio vartojimo tikslais įsigijusiems netinkamos kokybės prekę ar paslaugą. Europos vartotojų centro teikiamos paslaugos – nemokamos. Tokio tipo centrai veikia visoje Europos Sąjungoje, o pagrindinis šių centrų principas yra skundų nagrinėjimas. Skundus centras nagrinėja taikiu būdu, kompromiso principu.

Posted in NAUJIENOS